To už dávno není jenom na cvičení

To už dávno není jenom na cvičení

23. 10. 2019 2 min. čtení

Že tepláky patřej jedině do fitka nebo na nějakej jinej sport? Vůbec. V teplákovce můžeš bejt za hvězdu jakýkoli ulice.

To už dávno není jenom na cvičení

Že tepláky patřej jedině do fitka nebo na nějakej jinej sport? Ani trochu. V teplákovce můžeš bejt za hvězdu jakýkoli ulice.

tepláky

Teplákovky už dávno nejsou jenom pohodlí na doma nebo týmový oblečení na sportovní utkání. První tepláky vyrazily do ulic v roce 1920, který vytvořil Francouz Emil Camuset. Teplákovou soupravu navrhnul stejný návrhář v roce 1939. Teplákovka tehdy dostala přezdívku „nedělní uniforma“. A s asi nejznámějším ikonickým lookem teplákovek je Adidas z roku 1967. Právě od 70. let se teplákovky ze stadionu a posiloven dostávají do ulic. Trend kombinování sportovních věcí na běžné nošení je neustále v kurzu. O tom se můžeš přesvědčit u slavných, kteří za to utrácej nesmyslný peníze, protože sahaj po teplákovkách od luxusních návrhářů.

adidas

 

A trend teplákovek nezaspal ani Vans. Vans tuhle kolekci navrhnul na oslavu významnýho milníku a to 40. výročí spolupáce s BMX. Kolekce v sobě nezapře sportovního ducha. A najdeš tam neskutečný kousky tenisek i oblečení, dámský i pánský inspirovaného sjížděním ramp. Dámský kolekci dominuje jednoznačně bunda BMX a právě teplákovka. Ale ani u chlapů nechybí něco výjimečnýho - tepláky se šachovnicovým vzorem.

vansbmx

Tak co, pořídíš si svoji teplákovku?