Legenda mezi značkami CONVERSE

Více než 100 let, v roce 1908 byl založen Converse. Legendární Conversky si zamiloval známý basketbalový hráč Chuck Taylor, a jejich popularita nabírala na obrátkách. Nosili je prakticky všichni, Kurt Cobain, James Dean a členové skupiny The Beatles. converse

 

Velký zlom nastal v roce 2003, kdy značku Converse koupila firma Nike a Converse rozšířil sortiment o oblečení.

I přes to, že se mnoho značek marně snaží napodobit ikonický styl těchle tenisek, tak Conversky jsou a vždycky budou jenom jedny. Tenisky mají zvednutou špičku, výrazný pásek po obvodu a pěticípou hvězdou ve znaku. Můžeš je sehnat jak kotníčkové, tak low-cut. Converse se soustředí na ležérní a nadčasový design, přináší široký výběr barev, vzorů i tvarů. Díky tomu se Conversky zavděčí každýmu a to i napříč generacema, obuješ je ty, tvůj mladší brácha, ale i máma.

converse

Proč si koupit Conversky?

  • Jsou odolné, kdo si nevzal Conversky na fesťák a přežily, hm?
  • Jsou pohodlné a hodí se ke všemu
  • Jsou za rozumnou cenu a za své peníze dostaneš přesně to, co očekáváš
  • Design bot je návykový a nabízí široké možnosti barev, takže si vybere určitě každý

Verča a její první Converse

Přemýšlím nad tím, jak a kdy jsem začala já nosit Conversky….

converse

Už vím. Táta dřív jezdil se sportem hodně do ciziny a jednou přivezl mně, mamce i ségře právě zmíněné ikonické Conversky. Bylo to tak před 16 lety, kdy bylo dost těžké je sehnat. Od té doby jsou nedílnou součástí nejen mě, ale celé mé rodiny. Od barevných, po vyteplené, kožené, kotníčkové, nízké, s tkaničkami, bez tkaniček… Jsou to boty, které ještě nikdy nevyšly z módy a pro mě vždy volba číslo jedna, když zrovna koukám nerozhodně do mého botníku. Největší plus za mě je to, že jdou kombinovat se vším a to do slova. Jejich jednoduchý, ale originální styl jde nosit jak s elegantními kousky, tak i s ležérními. A co je ještě lepší?  Když jsou špinavé, hodím je do pračky a jsou jak nové.

Blog by Verča Nováková

Co ty, jaký je tvůj příběh s Converskama? Sdílej ho s náma přes Instagram @top4street.cz. Máš doma svoje? Pokud ne, tak tyhle ti rozhodně nesmí chybět v botníku.