Americké sneakers v českých ulicích

Řeč je o New Balance. Značce, která každý rok vyrobí více než 4 miliony párů tenisek, a to vše přímo v USA. 

new balanceNeustále si zakládá na kvalitní výrobě, kterou má na dvou místech - USA a Velká Británie. A podle toho na teniskách najdeš label "Made in the USA" nebo "Made in England".

new balance

New Balance slaví více než 100 let, brand vznikl v roce 1906 v Bostonu a s rostoucí popularitou běhání se i pro New Balance stalo běhání odrazovým můstkem. Ale pak přišla na řadu móda. Než ale přejdeme k tomu, že ta bota je vážně hezká, New Balance ti dá vždycky něco navíc. Každá bota má totiž i svojí technickou funkci. Ať už je to zpevněná pata nebo gelová výplň, New Balancky ti vždycky dají něco víc než jen tenisku, která je pěkná. 

new balance

Víš čím se inspiroval Riley při výrobě první New Balancky? Kuřatama. Zabýval se totiž tím, jak udržují stabilitu neboli balance. No a teď už znáš i tajemství názvu tohohle brandu 😉. Kolují taky fámy, že on sám měl kuřecí pracku na stole, aby názorně demonstroval, jak ty kuřata chodí a balancují, ale jestli je to jen drb a nebo pravda, to už nikdo neví.

new balancePrvní teniska New Balance, Trackster, byla na trhu v roce 1960 a jak už jsme naznačili nahoře, byla to běžecká bota. První běžecká bota se zvlněnou podrážkou. A tím to všechno začalo. Dneska New Balance nosí běžci, atleti, fotbalisti, ale taky prezidenti.. Asi tě neminulo, že New Balance obul právě Donald Trump. Ale nemusíš být prezident na to, aby si New Balance mohl obout. Tahle teniska nás jednoduše baví, je pohodlná, pěkná a na ulici prostě patří. 

new balance

Ty si chceš zamilovat hm? 

new balanceUkaž nám, jak je nosíš ty. Sdílej na IG svojí fotku s @top4street.cz a buď inspirací.